Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Likvidace jednoho z posledních sochařských ateliérů na Praze 1

Likvidace jednoho z posledních sochařských ateliérů na Praze 1Při likvidaci jednoho z posledních sochařských ateliérů použila Praha 1 novou konceptuální metodu.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 5.5.2016 19:35  •  Přečteno: 3479x

Zemřel Miloš Forman

!Miloš Forman spáchal sebevraždu, když se dozvěděl, že na FAMU založili po vzoru AVU Vědecko-výzkumné pracoviště!

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 18.4.2018 17:25  •  Přečteno: 4436x

Soutěž na pomník Skácela

Podle všeho soutěž na pomník básníka Skácela nevyvolala mezi mladými sochaři velký zájem.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 23.2.2015 9:27  •  Přečteno: 5324x

AVU proti zlu

Zdálo se, že Vaňkův text je parodií na Orwellova ptydeptická ministerstva. Na konci ale je jasné, že to nebohý pisatel myslí vážně. Rektor AVU, odborný asistent T. Vaňek, jehož brzodocentůra na UMPRUM je prý jedinou překážkou spojení obou škol, se po finanční kontrole na AVU kouřovou clonou připravuje na úlohu politického mučedníka, očekávaje brzké tepláky za rozkrádání školy.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 8.3.2016 20:51  •  Přečteno: 4863x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: VÝSTAVY a PŘEDNÁŠKY, 2015 61, 2015

Momenty růstu

sochařské dílo Hany Wichterlové, vydalo GVU Hodonín. Úžasný katalog v nádherné grafické úpravě Jana Buchty.

 Z textů Martiny Pachmanové, kde vzpomíná na výstavu Pocta Haně Wichterlové ve Špálově galerii v roce 1988, můžeme vysledovat následky ševčíkovského vědecko-výzkumného vymývání mozků a falšování dějin. Tuto výstavu Hana Wichterlová nabídla při podepisování petice proti SČVÚ místo sebe Aktivu mladých výtvarníků. Na výstavu přinesl každý, co chtěl. V petici totiž byl požadavek k zrušení nenáviděných komisí, které rozhodovaly o všem a samozřejmě o výběru autorů a jejich děl. Tehdy umělci bojovali za to, aby si rozhodovali o svých věcech sami a rozhodně neměli žádné chutě lézti do kurátorských chomoutů, jako ti dnešní. Kunsthistorička M. Juříková poté o autory přinesených exponátech napsala: Martina Pachmanová o ní píše jako o kurátorce – tento výraz u nás tehdy ještě neexistoval. Kunshistorička tehdy umělecká díla vysvětlovala a nikoliv spoluvytvářela či měnila.

print Formát pro tisk