Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Jaroslav Kukal

Jaroslav KukalFotograf nejen druhé kultury

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 5.3.2019 18:01  •  Přečteno: 4492x

Koprofil v demisi na postu ministra kultury?

Reakce na reakci D. Bartoně na článek J. Čulíka v Britských listech o grantové komisi ministerstva kultury.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 14.5.2018 17:53  •  Přečteno: 4860x

Reportáž z průběhu talentových zkoušek bezdomovců na AVU

Novinka, kterou rektor T. Vaněk realizuje své vize o „nutnosti rozšíření platforem lidských zdrojů na AVU“ přišla poté, co bezdomovci úspěšně excelují na jevištích divadel. Dostavilo se očekávaně dosti zájemců o studium.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 26.2.2015 18:52  •  Přečteno: 5097x

Cyklus kreseb Jaroslava Blažka z let 1968–1969

Cyklus kreseb Jaroslava Blažka z let 1968–1969Galerie Ztichlá klika Vás srdečně zve na zahájení výstavy

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 8.3.2016 21:07  •  Přečteno: 4907x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: VÝSTAVY a PŘEDNÁŠKY, 2015 61, 2015

Momenty růstu

sochařské dílo Hany Wichterlové, vydalo GVU Hodonín. Úžasný katalog v nádherné grafické úpravě Jana Buchty.

 Z textů Martiny Pachmanové, kde vzpomíná na výstavu Pocta Haně Wichterlové ve Špálově galerii v roce 1988, můžeme vysledovat následky ševčíkovského vědecko-výzkumného vymývání mozků a falšování dějin. Tuto výstavu Hana Wichterlová nabídla při podepisování petice proti SČVÚ místo sebe Aktivu mladých výtvarníků. Na výstavu přinesl každý, co chtěl. V petici totiž byl požadavek k zrušení nenáviděných komisí, které rozhodovaly o všem a samozřejmě o výběru autorů a jejich děl. Tehdy umělci bojovali za to, aby si rozhodovali o svých věcech sami a rozhodně neměli žádné chutě lézti do kurátorských chomoutů, jako ti dnešní. Kunsthistorička M. Juříková poté o autory přinesených exponátech napsala: Martina Pachmanová o ní píše jako o kurátorce – tento výraz u nás tehdy ještě neexistoval. Kunshistorička tehdy umělecká díla vysvětlovala a nikoliv spoluvytvářela či měnila.

print Formát pro tisk