Odešel z Moravy do Prahy. Přišel do Prahy z Moravy. Tvrdil, že je špatný sochař, že lepší je Chlupáč. Odmítal vystavovat, a to dokonce i v Centre Pompidou – což mu jako jedinému tuzemskému umělci bylo nabídnuto. Nikdy se ani slovem nezmínil o Knížákovi. Kritizoval Kolíbala, že nedělá sochy, ale objekty. Udělal velký dojem na Blažka. Zplodil potomky, kteří nezaplatili dědickou daň a raději nechávají 300 sádrových soch ve stodole ve Zdibech zubu času. Prosazoval stání v sobě, což vyžaduje moc energie. Od jeho smrti uplynulo letos 20 let.
Příští „…prostor pro Zdeňka Palcra“ v Archivu DOXu, Poupětova 1, Praha 8 se koná již ve čtvrtek 7. 4. v 18 hodin. Bude čten jeho text Giacomettiho postřeh 2 i komentující „Co námi se děje“ od Petra Rezka.
Hostem opět Antonín Kosík
|
Autor: Vydáno: 13.3.2016 16:15 Přečteno: 3646x |