Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Blažek versus Kodiak

Po sedmi letech byl odvolacím soudem potvrzen rozsudek obvodního soudu v Praze 1. Restaurátorská firma Kodiak musí do 3 dnů od nabytí pravomoci zaplatit nejen odměnu za restaurátorský dozor a vedení stavby Národního divadla ak. soch. Michalu Blažkovi, ale i úroky za 7 let, soudní výlohy a mzdu advokátům, což několikanásobně navýší původní sumičku.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 26.3.2020 12:40  •  Přečteno: 117x

Kdy jim dejchnem na brejle?!

Kdy jim dejchnem na brejle?!Derniéra výstavy haštala Michala blažka z let 1975–1980

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 25.4.2019 18:02  •  Přečteno: 98x

Přednáška restaurátora Andreje Šumbery

Narodní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7. Zve 29. listopadu V 16,30 na Přednášku restaurátora Andreje Šumbery známého zrestaurovaním Relikviáře svatého Maura, Korunovačního kříže a dalších špičkových památek, o významných zlatnických památkách vzniklých za doby Karla IV.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 14.11.2016 9:55  •  Přečteno: 1187x

Praha 1 se pod vedením starosty Lomeckého stává jedním policejním okrskem.

Pokutovala Martina Uhlíře tisíci korunami za to, že při vyvěšování tibetské vlajky na rozhledně neuposlechl výzvy tajného: „Počkej ty hajzle“ (stejnou částku jsem soudně prokázané protiprávní vniknutí policie do mého ateliéru musel Lomeckému zaplatit i já).

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 17.5.2016 10:54  •  Přečteno: 1256x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: VÝSTAVY a PŘEDNÁŠKY, K O M E N T Á Ř E, 2019

Galerie Volvox Globator, Štítného 16, Praha 3 – Žižkov zve na výstavu objektů, akcí a filmových záznamů aktivit entity Haštal z let 1975–1980 před konverzí k manuálnímu sochařství. Vernisáž ve čtvrtek 21. 2. 2019 v 18 hodin, ot

Galerie Volvox Globator, Štítného 16, Praha 3 – Žižkov  zve na výstavu objektů, akcí a filmových záznamů aktivit entity Haštal z let 1975–1980 před konverzí k manuálnímu sochařství. Vernisáž ve čtvrtek 21. 2. 2019 v 18 hodin,  otAkce číslo 1: Pnea – Na jakémsi poli za Prahou, kde byl sklad pneumatik. Měl jsem s sebou jen bílou barvu a sekyru. Začal jsem cosi kutit a ostatní se přidali, někdo z nich filmoval.

Akce číslo 2: Drát

Šel jsem s P. Nikolaevem, filmařem, který měl kameru a uviděl jsem hromosvodový drát. Co se dělo zachytil P. N. tou kamerou.

Akce číslo 3: Trhání mandlí

Zachtělo se mi nechat si vytrhnout mandle a k doktorce jsem pozval fotografa Dana Závorku.

Akce číslo 4:

Tuto akci si moc nepamatuji, ani nevím a byl jsem překvapen, že jí někdo nafotil.

 

Akce číslo 5: 

Z nevysvětlitelných důvodů jsem přes protesty P. N. vyhodil ze čtvrtého patra jeho skříňové gramorádio na dvůr. Oba dva jsme zaznamenali na tu noční dobu nebývalé rozsvěcování oken protějšího domu.

Akce číslo 6:

Patrně nejzajímavější akcí bylo přemístění skupiny tří malířů a jedné studentky filosofie na několik měsíců do kriminálu, a to tím, že jsme předložili před několik, které můžeme nazvat kolemjdoucími, situaci, ze které si museli vybrat jen jednu z možností. A to buď nás pustit na loď do Švédska, anebo zavřít. V té situaci vzniklo mnoho otázek a kolemjdoucí se mohli tudíž dozvědět více o zkostnatělosti svých vlastních životů. Protože na ty otázky ani neznali odpověď, telefonovali svým známým, ale byla neděle. Rozhodli se totiž, že nám tyto otázky též položí. A že jejich zvědavost bude ukojena nejlépe, když se tak stane v nápravném zařízení. Otevřely se před nimi nové obzory. Je to jediná z mých akcí, která byla posléze poskytnuta uměleckému provozu, ale bez mého vědomí. A ještě ke všemu v Americe. Jinak proto, že rozvoj postmodernismu je nezadržitelný a on umělecky požírá celá odvětví lidské činnosti, tak je možné, že se uměleckými stanou také archivy Ministerstva vnitra a budou například vystaveny v Národní galerii. V menší galerii Špálovce již ostatně něco podobného proběhlo. A jak známo, co je v galerii, je umění. Myslím, že jediné, co brání, jsou spory o autorské honoráře pro důstojníky StB. Pro fajnšmekry bych ale doporučoval archiv a korespondenci matky Boženy z Krausovic rodiny. 

Akce číslo 7:

Do otevřených plechovek se všemi barvami spektra jsem ze vzdálenosti pěti metrů kopal proti zdi. Snažil jsem se plechovky umísťovat co nejpřesněji do příhodných míst. Druhý den se na kopci objevil Trabant rodičů hostitele a bylo nutno rychle natřít schody zbylou hnědou barvou, aby nedošlo ke zbytečným emocím. Později byla zeď zvelebena přetřením bílou barvou hostitelem a z piety byl zachován viditelný výřez (viz. foto). Akce nebyla zdokumentována, ačkoliv fotoaparáty byly v dosahu, ale nikoho ani nenapadlo je použít zvláště když se v místnosti z různých důvodů nikdo jiný nevyskytoval.

Akce č. 8

Firma nabízí jedno balení zdarma, které je možné do 14 dnů vrátit, protože je omyvatelné. Pro AVU vyvinula speciálně barevnou verzi, „freedom“ s množstevními slevami. Podle české státní normy 2142P81 byl produkt vyzkoušen na modelu pisoáru značky Duchamp. 

Akce č. 9

Vykoupil jsem všech dvacet dřevěných 2metrů u Rotta v železářství, které měli na skladě. Na Hynkově mlýně při skupinové výstavě (viz film) jsem rozdal tyto dvoumetry s návodem, jak je použít jako zvukový nástroj. Akce trvala asi pět minut a byla nazvaná Zvuk dvaceti dřevěných 2metrů. 

Ve stejný čas tam probíhaly i akce jiné. Jednu provedl Patrik Krásný, jmenovala se Dotazníky. Nashromáždil velké množství různých dotazníků, jak pracovník, školních atd. a že jich v roce 1978 bylo. Rozdal je k vyplnění přítomným (asi dvaceti lidem) a poté předčítal vyplněné dotazníky. Další akce, kterou nevím, kdo vymyslel, bylo, že na prádelní šňůru umístěnou místností diagonálně, byly pověšené mucholapky, na které iniciátor nalepil různé mince a ponechal tam i volná místa. Postupem času se mucholapky začaly plnit různými přilepenými předměty a dokonce některé mince vyšších hodnot začaly mizet.

print Formát pro tisk