Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Zdeněk A Marie Preclíkovi: Duše

Zdeněk A Marie Preclíkovi: DušePapež nedávno vyhlásil, že Peklo neexistuje. Novopečení bezdomovci našli briskně dočasný azyl v Galerii Smečky v Praze na výstavě manželů Preclíkových.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 18.4.2018 17:38  •  Přečteno: 6375x

Milado, vidím Tě dvojmo – Pomníkomory 2

Představa, že Praha bude mít dvě soutěže na dva pomníky Milady Horákové potěší jistě srdce každého sochaře, jen tak dál.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 30.6.2014 23:35  •  Přečteno: 4801x

2. ročník Sochařského sympozia v Lysolajích

Účastníci sympozia budou vybráni na základě předložených návrhů díla. Formát je maximálně 1,5 m3 pískovce, na jehož zpracování je dán termín 31 dnů. Akce bude probíhat v termínu od 17. 5. do 17. 6. 2015.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 22.1.2015 18:11  •  Přečteno: 4897x

Kdo nejde se Sochařským zpravodajem, nejde se sochařským zpravodajem

Kdo nejde s námi, jde proti nám, K. Gottwald

Kdo není proti nám, je s námi, J. Nazaretský

Kdo nejde se Sochařským zpravodajem, nejde se sochařským zpravodajem, M. Blažek

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 7.11.2016 10:16  •  Přečteno: 4131x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: 2016, Soudy a pře

Likvidace jednoho z posledních sochařských ateliérů na Praze 1

Likvidace jednoho z posledních sochařských ateliérů na Praze 1Při likvidaci jednoho z posledních sochařských ateliérů použila Praha 1 novou konceptuální metodu.

Z pátého patra mne spoutaného vynášela Česká policie za asistence Městské policie. Asi pro jistotu (od útěku Krejčíře) na ně dohlížela soukromá ochranka, kdyby něco zpackali. Účet na 100 000 Kč po mně chtěl soudně vymáhat neomezený vládce Prahy 1, starosta Lomecký, ale nevšiml si, že jsem se přestěhoval na Prahu 3, kam jeho moc nesahá a kde mne také soudili. Do dnešního dne nezaplatil soudní poplatky a exekuční proces je v běhu. Poté, co mne spoutaného vynesli, protože jsem odmítl opustit ateliér, přišla má žena (nejhezčí holka z undergroundu, jak říká Vráťa Brabenec) a počínání šílenců z radnice, kteří byli zřejmě pod návykovými látkami, natočila skrytou kamerou. (viz. web LN, 4. 6. 2016)

Ateliér je to nejdůležitější, co sochař má. Ti, co o sobě tvrdí dnes, že jsou sochaři, se módně vyskytují v odcizených prostorách opuštěných továrních hal, kde jak si přirozeně vyrábějí objekty a samo prostředí je nutí dělat je co největší.

print Formát pro tisk