Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Pieta u hrobu Zdeňka Palcra dne 12. 7. 2016

Pieta u hrobu Zdeňka Palcra dne 12. 7. 2016

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 30.8.2016 9:39  •  Přečteno: 3999x

Prostata se pomstila za  „Hoří, má panenko“

Producent Carlo Ponti promítl film v Italii vybranému vzorku společnosti a ze strachu ho odmítl financovat.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 8.2.2018 21:27  •  Přečteno: 4582x

Žaloba společně na AVU a pedagoga prof. Siegla

U Obvodního soudu pro Prahu 7 byla podána žaloba společně na AVU a pedagoga prof. Siegla. Žalobce restaurátor Andrej šumbera se domáhá ochrany osobnosti v souvislosti s neochotou AVU omluvit se za neztracené stříbro, jejž, ať nesprávně či omylem, písemnou formou prof. Siegl prohlásil za chybějící v souvislosti s odpovědností žalobce.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 14.11.2016 9:50  •  Přečteno: 4697x

Restaurátoři probuďte se!

Odborová organizace restaurátorů protestuje proti ministerskému návrhu památkového zákona.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 25.5.2015 18:37  •  Přečteno: 4718x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: 2015 46, Soudy a pře, 2015

Tři kmotři ničení Národního Divadla

postmodernostní památkář Jerie, ziskuchtivý restaurátor Fiala, ministerský právní čistič Zídek

Běsný památkář rozhodl, že Národní divadlo bude vypadat jako nové z roku 1883, a že se natře silikátovým Primalexem s vodním sklem. Restaurátor, který má diplom AVU, ze školy restaurování sochařských děl, to provedl, ačkoli ví, že se jedná o nevratný proces ničící pískovec. A čistič Zídek z Ministerstva kultury to lživě obhajuje tím, že jde o akrylát (což lze velmi lehce zjistit). Dále právnicky ošetřuje fakt, že Národní divadlo restaurují nekvalifikovaní pracovníci bez jakékoli smlouvy, najmutí firmou Art Kodiac. Odborná veřejnost o tom ví, ale třese se strachy. Lidem, zdá se, se disneylandizace Prahy líbí. Požádal jsem již písemně o vyjádření mimo jiné AVU, Univerzitu Pardubice atd. 

print Formát pro tisk