Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Paní Morganová, paní Daučíková odstupte!

svou neschopností (snad jen tou) jste umožnily rozkradení Akademie výtvarných umění. (Začalo to na konci odpovědnosti Ševčíka, pak Morganové, Erasmus spadal pod odpovědnost zahraniční prorektorky Daučíkové – namočen je i megamimoň Kokolia).

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 20.3.2015 9:44  •  Přečteno: 5082x

Restaurátoři probuďte se!

Odborová organizace restaurátorů protestuje proti ministerskému návrhu památkového zákona.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 25.5.2015 18:37  •  Přečteno: 4713x

Druhé číslo tiskoviny AVU

Druhé číslo tiskoviny AVUpřejmenované ze ”Zpravodaje„ na ”Íčko„ obsahuje zajímavé věty, např: ”Díky Daučíkové jsem byla zvolena do vedení (jakési feminterny).„

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 3.1.2019 16:05  •  Přečteno: 4833x

KOLOKVIUM DVOU

Výstavy v Galerii AVU jsou si všechny podobné a dokonale zaměnitelné. Na zemi se něco povaluje a hlavu zvednete jen kvůli videoobrazovce. To všechno ale autoři vědí, jsou totiž vedeni k tomu, že nejdůležitější je přece doprovodný vysvětlující leták. Jeden takový se sochařskými glosami v závorkách předkládám. Webová verze AVU je přizpůsobena obecnému českému pravopisu a opatřena vědecky nezbytným citátem ikony.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 6.7.2015 17:54  •  Přečteno: 4892x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: 2015 52, Soudy a pře, 2015

Kouzelné flegma Národního divadla

Mgr. Jiří Fiala, jediný majitel i spolumajitel i jednatel i zaměstnanec firmy Art Kodiak, výhradní realizátor res­taurování Národního divadla za desítky milionů korun, byl po opakované výzvě obvodního soudu Prahy 1 konečně donucen vydat stavební deník z restaurování kamenného pláště soch a reliéfů této Národní kulturní památky.

To, že se vystudovaní restaurátoři s licencí Ministerstva kultury nezajímají o to, že na Národní kulturní památce, Národním divadle, pracují mnohdy bez dozoru nekvalifikovaní pracovníci a Ministerstvo kultury to kryje, je z jejich hlediska sebevražedné. Obzvláště schyluje-li se konečně k restaurování Národního muzea, kde pokud bude použit stejný model, tak si kromě pár vyvolených „pokrejvačů“ zase neškrtnou. Z institucí se zatím oficiálně nikdo neozval, kromě Konfederace umění a kultury, která sdružuje dvacet uměleckých svazů (Kinos, knihovny, atd. a má několik desítek tisíc členů s působností československou). Dostal jsem jen soukromý dopis od nejmenovaného pedagoga z Litomyšle, který mi píše, že si mě váží, ale že sochařský zpravodaj je bulvární a on je na vysoké škole, a proto na moje argumenty nebude reagovat. Oficiální žádost jsem však psal jménem Odborové organizace restaurátorů a doložil originálními dokumenty. Z toho plyne, že Národní divadlo je sice ničené, ale protože na to upozorňuje bulvární (?) samizdat, tak se tím nebudeme zabývat. Nezbývá než popřát pedagogovi mnoho úspěchů ve výchově studentů

print Formát pro tisk