Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Zdravíme Mezinárodní den dvojčat!!

Zdravíme Mezinárodní den dvojčat!!

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 13.3.2018 16:26  •  Přečteno: 4562x

Ladislav Klíma K R Á S A

Ladislav Klíma K R Á S A

Výstava filosofa

Ladislava Klímy Nalézání aneb Vysočany, hotel Krása

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 16.8.2018 9:37  •  Přečteno: 4520x

Ďoučí Morda řádí

Ďoučí Morda řádíProtože v postmodernickosti se většinou dává přednost Einsteinovu časoprostoru, poznal se prorektorský tandem zvaný Ďoučí Morda ve výstižných kresbách Vladimíra Skrepla a ten se bude muset z AVU pakovat.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 23.6.2014 20:56  •  Přečteno: 4954x

Válka hormonů na AVU

Na AVU to vře a nevyzná se v tom už ani paní Budíková, která navzdory všem myslitelným utkvělým představám pedagogů školu udržuje leta v chodu. Defraudantka, která připravila studenty na AVU o 2 500 000 kč slíbila rektorovi, že je vrátí, ihned jak je vyhraje v automatech nazpět.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 4.2.2015 11:06  •  Přečteno: 6493x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: 2015 51, K O M E N T Á Ř E, 2015

Vážení delegáti kongresu konfederace umění a kultury!

Reaguji na dopis z 11. 7. 2014 Ministerstva kultury doručený také KUKu.

Památková inspekce MK na protest OOR proti způsobu restaurování kamenného pláště soch a reliéfů Národního divadla postmodernisticky odpovídá: „U plošných částí fasády se bude jednat pouze o jejich obnovu, nikoli o restaurování. Požadavek, aby na obnově fasády ND pracovali pouze kvalifikovaní pracovníci – restaurátoři, nemá podle Pam. inspekce oporu v zákoně.“ (stížnost se ale týkala reliéfů a soch, které JuDr. M. Zídek putinovskou lstivostí do odpovědi nezahrnul, a to mu dovolilo závěr: „Památková inspekce konstatuje, že ačkoliv nebyly některé práce při obnově fasády ND provedeny v souladu s vydanými rozhodnutími orgánu SPP, v samotném provedení prací neshledala PI zásadní nedostatky“. Potud dnes běžný postmodernismus chytré horákyně. A teď prachsprostá lež Judr. Zídka: „Kamenný plášť včetně soch byl natřen (v rozporu s rozhodnutím příslušných orgánů) akrylátovým nátěrem“. Ve skutečnosti byl „natřen“ průmyslově vyráběným silikátovým nátěrem Primalex. Oba dva nátěry jsou na pískovec na památkách nevhodné a silikátový je o to horší, že je neodstranitelný bez úbytku kamenného materiálu. Ani výrobce ho na pískovec nedoporučuje. Považuji způsob „obnovy“ (výraz MK) Národního divadla za zločinné spolčení firmy Art Kodiak, Mgr. J. Fialy, Státní památkové péče, Dr. Jerje a Ministerstva kultury Judr. Zídka. Navíc byly sochy zkolaudovány s viditelnými nedostatky, které tuto památku z pohledu z dálky krátkodobě začlení do pražského Disneylandu a nesprávná technologie zapříčiní v horizontu 10–15 let její poničení. Oslovil jsem odborníky, ústně jsem našel pochopení, ale otřesné mafiánské poměry v restaurování způsobují, že ačkoli se jedná o Národní divadlo, nikdo se do střetu s kmotry nehrne. Nezbývá mi než se obrátit na Vás, členy Konfederace umění a kultury, kterým na Národním divadle jak jste dokázali záleží, abyste nám pomohli vyvinout tlak na instituce, které to mají na starosti. My doufáme, že ne všichni v nich se třesou o svá koryta. 

Ak. soch. Michal Blažek, předseda Odborové organizace restaurátorů (projev na kongresu KUKu k 25. výročí založení a 15 letému výročí založení OOR, dne 21. 4. 2015)

 

print Formát pro tisk