Pocta Igorovi
Navzdory postmodernímu konceptuálnímu organizovanému zločinu – nedobrovolně nezávislé manuální sochařství ještě žije.
„Objekt je před sochami a obrazy chráněn jako trpaslík na zahrádce.“
Giacometti první v polovině dvacátého století zavrhl ve své tvorbě objekty a vrátil se k figurálnímu sochařství. „Princip totožnosti je mocnější, je tedy třeba jistá síla k tomu, aby se od-dělilo to, co se jeví. Tuto sílu, zdá se, druhá polovina dvacátého století v sobě nemá,…“ (Giacomettiho postřeh, Zdeněk Palcr, pracovní verze, samizdat, leden 1982, dále RR 42/1999, Michal Blažek – Sochy, 2000, Arbor Vitae)
Ladislav Šaloun Životní dílo, Kutná Hora
SZ sdílí zájezd na výstavu dne 9. 1. v 15:06 na Hlavním nádraží, vlak směr Kolín, přestup tam někde na KH, návrat posledním vlakem večer.
E. A. Bourdelle
E. A. Bourdelle (1861–1929) – jeho první zahraniční výstava byla v Praze roku 1910. Každý detail tváře i vlasů je sochařsky pojednaný tak, aby co nejlépe vystihl portrétovaného a to výhradně plasticky, nikdy graficky. Ukázkou vrcholného přístupu k portrétu je hlava D. Ingrese. Vše je na ní plasticky nadsazeno tak, aby vyjádřila individualitu tváře v době, kdy to na tvářích bylo ještě vidět. Bourdelle měl na naše sochařství vliv i jako pedagog, jeho ateliérem prošli O. Gutfreund, J. V. Dušek, O. Švec, V. Makovský, sochař Táborský a další.
Zdeněk J. P.
Návštěvnost od 27. 11. 16
Sochaři 
Dekoncept sochařského díla Hany Wichterlové
Určeno pro studenty architektury stavební fakulty ČVUT
Čtyři dekády od smrti sochaře Bedřicha Stefana
a osazení Madony na chrám nejsvětějšího srdce na Jiřáku.
Interaktivita jak sviňa
V Břeclavi se politické uskupení Mladí a neklidní rozhodlo zatím z neznámých důvodů ve čtvrtek 19. 3. 2020 zakrýt rouškou ušitou ze státní vlajky sochu před gymnáziem, kterou na sochařském sympoziu NF Lux et Lapis vytvořil Dan Talavera a pojmenoval ji Výkřik.
Dva rozdílné způsoby
jak se vztahovat k základu – estébácký (Bedřich Dlouhý)
Rouška forever 2020
Křeťanský brutalismus
Žula, diorit, záměrně zanechané stopy hornickými kangy, velikostní akcentace dlaní a prstů, další stopy po řezání elektrickými vidiovými kotouči a další atributy spjaté se socialistickým brutalismem.
Zemřel Sochař David Janouch
✫ 20. srpna 1967 – ✝ 3. listopadu 2019
MARIUS KOTRBA 60
Srdečně zvu na zahájení výstavy
Mary Durasová (1898–1982)
Ladislav Šaloun Životní dílo, Kutná Hora
SZ sdílí zájezd na výstavu dne 9. 1. v 15:06 na Hlavním nádraží, vlak směr Kolín, přestup tam někde na KH, návrat posledním vlakem večer.
Karikatura Marcela Duchampa od Karla Nepraše
Výstava Ladislava Šalouna v gasku, Kutná hora
Psychologické portréty Jana Husa, Kateřiny veliké
Brzo popíšeme návštěvu výstavy portrétistky Vlasty Prachatické na Kampě
Dne 14. 11. 2018 v 15,06 Hlavní nádraží, směr Kutná Hora, výstava sochaře Šalouna v GASKu.
Ladislav Šaloun, Osud (#MeToo).
Někteří sochaři byli v odboji už jako kojenci.
Učastník berounského sochařského sympozia Denis Anfilov tak dlouho v roce 1968 křičel, až rodiče pochopili, že jediné čím ho mohou ukonejšit je jeho osobní účast na demonstracích proti okupantům.