Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Redakce sochařského zpravodaje navštívila domovskou bázi redakce Nájezdu

Udivilo nás, kolik má tak útlá tiskovina zástupců šéfredaktora.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 16.2.2015 9:19  •  Přečteno: 1320x

Ďoučí Morda řádí

Ďoučí Morda řádíProtože v postmodernickosti se většinou dává přednost Einsteinovu časoprostoru, poznal se prorektorský tandem zvaný Ďoučí Morda ve výstižných kresbách Vladimíra Skrepla a ten se bude muset z AVU pakovat.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 23.6.2014 20:56  •  Přečteno: 1465x

Válka hormonů na AVU

Na AVU to vře a nevyzná se v tom už ani paní Budíková, která navzdory všem myslitelným utkvělým představám pedagogů školu udržuje leta v chodu. Defraudantka, která připravila studenty na AVU o 2 500 000 kč slíbila rektorovi, že je vrátí, ihned jak je vyhraje v automatech nazpět.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 4.2.2015 11:06  •  Přečteno: 2385x

Jan Skácel

Znovu láska znovu odedávna Z povzdálí překáží smrti

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 25.5.2015 18:53  •  Přečteno: 1223x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: 2014 15, Sochařské soutěže a sympozia, 2014

Sochařské sympózium Lysolaje, 2014

Sochařské sympózium Lysolaje, 2014Prostorové útvary jsou vystaveny různým hodnocením. Jedním z nejvýstřednějších je Badt-Palcrův index sochovitosti. Pojďme se spolu pokusit stanovit jeho hodnotu na výsledcích sochařského sympozia v Lysolajích – Kaménce.

Začneme u sochařského staršiny Milana Váchy, který je posedlý sluncem. Nemůže ale na něj vyzrát jinak, než tím, že mu neustále připomíná jeho polohu kolik je hodin. Zatímco na předcházejícím sochařském sympoziu v Litoměřicích ze stejného kamene „vyrobil“ objekt sestávající se ze tří částí a dokonce udělal uprostřed korpusu vlivem dobové módy díru, v Lysolajích, v mnohem sochám příznivější atmosféře vytvořil Vácha homogenní plastiku a dosáhl indexu 0,69, zatímco v Litoměřicích pouze 0,17. Švaříček Rašva vřetenovitou orientovaností s detaily více plastickými než malebnými a dokonce originálními. Zabodoval na 0,75. Dana Talaveru pronásledují dvě vize – je to on sám a žába, která se mu zjevuje několikrát do roka. A to, zvláště když pobývá na Vlašimsku, jako žabí domina Járy da Cimrmana, jehož intimní život se badatelům stále rozplývá ve fosforeskujících záblescích. Talavera se rozhodl vnést do mlýna pevný tvar a kousnout do ožehavých tajů života našeho klasika. Velmi dobře řemeslně a sochařsky zpracovaný námět se někomu bude zdát příliš konvenční, o to více jej ocení blízká mateřská školka. Index sochovitosti 0,79. Libor Pisklák vyrobil čistý objekt nazvaný Relikviář, předmět, který po vzoru soch vyzdvihl na piedestal. Od ostatních se liší zřejmým zájmem ponechat na povrchu stopy vrtáků a brusných kotoučů a dociluje více malebného než plastického výrazu, střídáním stupňů tvrdosti povrchu - Badt-Palcr index 0,25. Moje socha vychází ze stovkami let opakovaného hinduistického prostorového kánonu tanečnice apsary. Po dobu pěti měsíců, kterou jsem strávil jejím vytvářením jsem měl pocit, že se celou dobu modlím. Index bude určitě větší než 0,5 a rozhodně nedosáhne hodnoty 1.

print Formát pro tisk