Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

MARIUS KOTRBA

MARIUS KOTRBABroumov – vernisáž výstavy

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 19.6.2018 19:56  •  Přečteno: 101x  •  Komentářů: 0

Rehabilitace Vlasovců?

Foldyna se Semelovou oslavili tradičně 7. 5., s obchodními dealery firmy Harley & Davidson pro Asii, osvobození Prahy armádou generála Vlasova.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 14.5.2018 18:13  •  Přečteno: 125x  •  Komentářů: 0

„…ten Pol Pot byl vlastně takový šílený konceptuální umělec…“

Konceptuální performer Vačkář, pokračovatel průkopnických akcí, při níž umělci manipulují s ostatními jedinci (M. Knížák, Karel Miller) po návštěvě Kambodže a komunistického vězení Rudých khmérů S21:

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 29.11.2016 10:25  •  Přečteno: 1870x

Pomník neznámého novináře a jednotky ZZ

Nastala chvíle a vyvstala potřeba sochařského díla – pomníku, pomníku neznámého zlikvidovaného novináře.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 13.3.2018 16:45  •  Přečteno: 376x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: 2014 15, Sochařské soutěže a sympozia, 2014

Sochařské sympózium Lysolaje, 2014

Sochařské sympózium Lysolaje, 2014Prostorové útvary jsou vystaveny různým hodnocením. Jedním z nejvýstřednějších je Badt-Palcrův index sochovitosti. Pojďme se spolu pokusit stanovit jeho hodnotu na výsledcích sochařského sympozia v Lysolajích – Kaménce.

Začneme u sochařského staršiny Milana Váchy, který je posedlý sluncem. Nemůže ale na něj vyzrát jinak, než tím, že mu neustále připomíná jeho polohu kolik je hodin. Zatímco na předcházejícím sochařském sympoziu v Litoměřicích ze stejného kamene „vyrobil“ objekt sestávající se ze tří částí a dokonce udělal uprostřed korpusu vlivem dobové módy díru, v Lysolajích, v mnohem sochám příznivější atmosféře vytvořil Vácha homogenní plastiku a dosáhl indexu 0,69, zatímco v Litoměřicích pouze 0,17. Švaříček Rašva vřetenovitou orientovaností s detaily více plastickými než malebnými a dokonce originálními. Zabodoval na 0,75. Dana Talaveru pronásledují dvě vize – je to on sám a žába, která se mu zjevuje několikrát do roka. A to, zvláště když pobývá na Vlašimsku, jako žabí domina Járy da Cimrmana, jehož intimní život se badatelům stále rozplývá ve fosforeskujících záblescích. Talavera se rozhodl vnést do mlýna pevný tvar a kousnout do ožehavých tajů života našeho klasika. Velmi dobře řemeslně a sochařsky zpracovaný námět se někomu bude zdát příliš konvenční, o to více jej ocení blízká mateřská školka. Index sochovitosti 0,79. Libor Pisklák vyrobil čistý objekt nazvaný Relikviář, předmět, který po vzoru soch vyzdvihl na piedestal. Od ostatních se liší zřejmým zájmem ponechat na povrchu stopy vrtáků a brusných kotoučů a dociluje více malebného než plastického výrazu, střídáním stupňů tvrdosti povrchu - Badt-Palcr index 0,25. Moje socha vychází ze stovkami let opakovaného hinduistického prostorového kánonu tanečnice apsary. Po dobu pěti měsíců, kterou jsem strávil jejím vytvářením jsem měl pocit, že se celou dobu modlím. Index bude určitě větší než 0,5 a rozhodně nedosáhne hodnoty 1.

print Formát pro tisk