Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Paní Morganová, paní Daučíková odstupte!

svou neschopností (snad jen tou) jste umožnily rozkradení Akademie výtvarných umění. (Začalo to na konci odpovědnosti Ševčíka, pak Morganové, Erasmus spadal pod odpovědnost zahraniční prorektorky Daučíkové – namočen je i megamimoň Kokolia).

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 20.3.2015 9:44  •  Přečteno: 2037x

Polpot zachránce kultury

V Kambodži byla běženecká vlna řešena na rozdíl od nás nikoli pouze elektricky nabitým ostnatým drátem, ale souvislým pásem minových polí.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 13.3.2016 16:21  •  Přečteno: 1353x

Žádáme pamětníky!

dnes již skoro zaniklé kolonie sochařských atelierů, nacházejících se ve vni­tro­bloku mezi vodárenskou věží a Spar­tou na Letné, ohraničenou ulicemi Korunovační, Na Výšinách a Jana Zajíce, aby se ozvali na tel. 775 124828. Sto let existující desítka atelierů je skoro na konci cest. Dokud tam ale jediné kladívko ťuká do dláta tak žije.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 8.11.2018 12:24  •  Přečteno: 106x

Zemřel Miloš Forman

!Miloš Forman spáchal sebevraždu, když se dozvěděl, že na FAMU založili po vzoru AVU Vědecko-výzkumné pracoviště!

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 18.4.2018 17:25  •  Přečteno: 1050x  •  Komentářů: 0

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: Sochařské techniky, Sochaři, 2020

Dekoncept sochařského díla Hany Wichterlové

Dekoncept sochařského díla Hany WichterlovéUrčeno pro studenty architektury stavební fakulty ČVUT

Lusk

„Ten jsem taky našla na zahradě. Měla jsem tady tu netykavku, a já jsem náhodou jednu rozlouskla, a měla jsem to na ruce. Honem jsem běžela do ateliéru, nakreslila jsem jej, a za chvilku splasknul. To dlouho nevydrží. Takže jsem byla tuze ráda, že to mám nakreslené. Ale ta kresba byla dost nedostatečná. Ledasco mi tam scházelo. Tak jsem naříkala, že to nemám, a otvírala jsem další a další netykavkové lusky, a už se mně podruhé nikdy neudělalo, co jsem potřebovala. 

 

Najít ve vegetativním světě motiv, který obstojí jako plastika, je hrozně těžké, velice vzácné. Lusk je nakonec už moc složitý tvar, není to ideál­ní motiv. Jak explodoval svoje mláďata. 

V sádře vypadal dobře. V bronzu už ztratil moc. Je to takové reptilovité. Kdybych jej byla odlila do bílého cementu, tak to bylo lepší.“

HW

 

print Formát pro tisk