Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Stanovisko vedení AVU k pamfletům Michala Blažka

Pamflety Michala Blažka ve věcné rovině satiricky komentují dění na AVU v Praze. Kritizuje akademické dění z konzervativních pozic tzv. „klasické“ sochy a malby. Vyjadřuje názor těch, kteří neakceptují proměny, k nimž ve výtvarném umění dochází v moderní době od Duchampových ready-made. S tímto názorem se neztotožňujeme, ale je legitimní.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 13.3.2019 9:21  •  Přečteno: 1181x  •  Komentářů: 1

Ministr kultury našel svou vyvolenou

Ministr kultury našel svou vyvolenou

„nechci vedle sebe nehybnou sošku“

„Pod peřinou stále něco hledáš,

ruka šmátralka si pokoj nedá.

Nalézáš hroty skal a jeskyňku,

nevydechneš ani na chvilinku.

Hledání je práce, co Tě zřejmě baví,

všechno, i chloupky se mi do pozoru staví.“

 

Olízni si mě sladce zespod i z vršku, nechci vedle sebe nehybnou sošku.

...

 

Probudila jsi ve mně lásky emoci,

potřebuji Tě nejen za noci.

Rozevři mi prosím sladký klín,

ať nemám věčný splín.“

 

„Na flétničku mi prosím zahrej.

...

 

Dlouze mi pískáš

a bílá lavina se zvolna vytrácí,

flétnička se mi potácí.

Hraješ věru zvláštní styl,

časem nám to půjde líp!“

Φ    Φ    Φ

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 30.5.2019 16:59  •  Přečteno: 114x

ZÁHADA ROZŘEŠENA

ZÁHADA ROZŘEŠENAPresident druhý zprava (zřejme bez obušku).

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 22.11.2015 10:01  •  Přečteno: 1843x

DOUČOVÁNÍ PRO RESTAURÁTORY

Další žalobě bude čelit firma Art Kodiak (majitel Mgr. Jiří Fiala) restaurující Národní divadlo.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 3.9.2015 11:20  •  Přečteno: 2004x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: K O M E N T Á Ř E, 2019

Nyní věčně posranej prezident je už nedefenestrovatelný.

Nyní věčně posranej prezident je už nedefenestrovatelný.Pojmuti zemana jako hromady bakterií před deseti lety (od K. H.) se ukázalo jako vizionářské. Od doby, kdy se to rozkřiklo, mu ze soucitu dokonce stoupají po dlouhém čase preference. Zato loutkoherci v jeho okolí by za hřích stáli, ovšem Mašíny, Gabčíky, Palachy (ten chtěl původně jít s pistolí na rudoarmějce, ale pak si uvědomil, že tím by národ neprobudil) na skladě nevidím.

Jediný schopný činu by byl Kájínek, ale to by musel Bakala  zase sáhnout hlubokodo do bytového fondu, což je velmi nepravděpodobné, když si i v Respektu stěžují, až skoro brečí, že jim málo platí. Když jsme Respekt zakládali, tak jsme asi půl roku dělali úplně zadarmo. Na jejich současné sebeoslavy 30. výročí v Lucerně mne jako spoluzakladatele nějak zapomněli pozvat. Ani se nedivím. Jejich výtvarné rubrice vedené Vitvarem myju prdel, kudy chodím. Taky se mi podle fotek zdá, že práce v Respektu jde na tajli, za nás tam panděro nikdo neměl. Z těch, kteří u toho byli od začátku, myslím od začátku Informačního servisu, tam zůstal Jarda Spurný, jehož články převyšují vysoko tamní úroveň, a Lamper, který už jen prý přepisuje z úcty k anglosaské tradici články redaktorům. Mohl by se taky tedy pustit do těch Vitvarových. Ty jsou tak blbé, tuzemsky známkovací, že je snad Lamper ani neviděl. Jinak si ty jeho nevyrešeršované PR texty nedokážu vysvětlit. Jo, hoši a děvčata, studovali jste studovali, a rozseděli jste si v univerzitce prdel do průměru (ze zakladatelů Respektu měl vysokou jen Petráček z ekologie a já ze sochařství). Šéfredaktor ctí Mlynáře, což je právě ten průměr. To takový Reflex – 80 procent póvl – ale pak je tam článek, na který se teď  v Respektu už nikdo nevzmůže. A to nové, výroční číslo k 30. letům, které jste vydali je tak opulentně barevné a extrémně lesklé, že jsem se ho štítil vzít do ruky, abych nedostal nějakou chorobu. Takhle tradici historického Respektu rozhodně nedržíte, hoši a děvčata. A na tu anglosaskou nemáte lidi. To jenom abyste věděli, že nepozvat mne a možná i další, je adekvátní vašemu sebeobalamucení. 

Přeneseme se do doby, kdy ještě existovaly protipóly sraček (15. stol.)

Přeneseme se do doby, kdy ještě existovaly protipóly sraček (15. stol.)

 

Michal Blažek – v současnosti vydávatel samizdatu Sochařský zpravodaj, který je závislý /ale na jeho osobě.) pozn.: V informačních servisech 1989 a 1990, kde se články nepodpisovaly jménem, jsou všechny, které jsou podepsány šiframi M, H, B (v různých kombinacích i jednotlivě) skutečně jen ode mne.

 

print Formát pro tisk